سئوشو

سئوشو

سايپا ديزل

سايپا ديزل جز يكي از شركاي تجاري گروه خودروسازي سايپا مي باشد كه با انعقاد قرار داد انحصاري با شركت ماك تراكس در سال ۱۳۴۲ با نام ايران كاوه فعاليت خود را با مونتاژ كاميون هاي ماك و ساخت انواع تريلر آغاز نموده. گروه سايپا با بيش از ۸۰ شركت زير مجموعه و نزديك به ۴۰۰۰۰ نيروي انساني به عنوان يكي از بزرگترين گروه هاي صنعتي خودرو كشور به شمار مي رود. در حال حاضر اين شركت با بيش از ۱۰۰۰ تامين كننده در سطح كشور همكاري مي نمايد و با ظرفيت توليد سالانه ۹۵۰ هزار خودرو در حال فعاليت مي باشد.
اختصاص بيش از ۸۰% از صادرات كل گروه خودروسازي سايپا در سال ۱۳۸۷ نه تنها جايگاه شركت سايپا ديزل را به عنوان شركت بلا منازع پيشروي بازار داخلي در بخش كاميون و تريلر تثبيت نموده بلكه دورنماي روشني را در بازار هاي منطقه براي اين شركت ترسيم نموده است.انعقاد قرارداد توليد تريلرهاي كفي با شركت گوشا يوگسلاوي، از ديگر اقدامات برجسته سايپاديزل در سال ۱۳۶۲ بود. همچنين در سال ۱۳۶۳پس از بررسي‌هاي انجام‌شده درخصوص راه‌اندازي خط جديد توليد كاميون، قرارداد ساخت و توليد كاميون‌ ولوو F12 با شركت ولوو تراكس منعقد گرديد.

اين انتخاب منجر شد علاوه بر فروش موفق محصولات سايپا ديزل در بازار داخل، استقبال خوبي از اين محصولات در بازارهاي خارج شود و به اين ترتيب در سال ۱۳۷۱ تقدير نامه صادرات را از معاونت اقتصادي بازرگاني وزارت صنايع وقت دريافت نمايد.‌شركت سايپا ديزل امروزه با تنوع محصول گسترده و با عرضه كاميون در تمامي بخش‌هاي سبك، متوسط، نيمه‌سنگين و ‌سنگين در بيش از ۳۵ مدل و همچنين انواع تريلر و اتاق بار، با سربلندي قادر به پاسخگويي به نيازهاي مشتريان و جلب رضايت آنها ميشود.

يكي ازچشم اندازهاي سايپا ديزل توليد و عرضه انواع خودروي سواري و تجاري و ساير فعاليت‌هاي مرتبط با قابليت كسب بازار جهاني و با بيشترين انطباق با نياز مشتريان بازار ايران مي باشد. ميتوان گفت كه سايپا ديزل با هدف نوسازي ناوگان حمل ونقل جاده اي كشور فعاليت خود آغاز نمود و با عرضه محصولاتي با كيفيتي بالا توانست يكي از بهترين هاي حال حاضرصنعت خودروهاي سنگين باشد.در سال ۱۳۸۴ و در راستاي تحقق چشم‌انداز خود مبني بر كسب حداكثر سهم‌بازار خودروهاي تجاري‌‌باري در ايران و همچنين پاسخگويي به نياز جاده هاي كشور به خودروهاي سنگين تصميم به همكاري با شركت هاي خودروساز برتر دنيا را گرفت .

در اين راستا پس از انجام سلسله مطالعات و بررسي‌هاي گسترده در خصوص قابليت‌هاي محوري شركت هاي برتردنيا ، دو شركت «فوتون» (در رده محصولات سبك) و «دنگ‌فنگ» (در رده ي محصولات سنگين) انتخاب شدند. به موازات اين تصميم همكاري‌هاي تجاري با شريك اصلي خود يعني ولوو توسعه يافت و تنوع محصولات سايپاديزل را تا ۲۱ نوع محصول (با كاربري‌هاي مختلف) ارتقا داد.

گروه صنعتي سايپا ديزل در سال ۸۸ به عنوان برترين شركت صنعتي در خدمات پس از فروش براي هشتمين سال پياپي سعي بر توسعه بخش خودروهاي تجاري و سنگين خود نموده و اقدام به افتتاح بزرگترين مركز خدمات پس از فروش خودروهاي سنگين در تهران كرد. در اين سال نيز اولين خط توليد كاميون‌هاي سنگين البرز افتتاح گرديد كه در سال ۸۹ با ارتقاي كيفي قابل توجه كشنده البرز را در كلاس هاي مختلف نظير كشنده، كمپرسي و كاميون و كاميون الوند ۶ تن و كاميونت الوند ۸ تن را مونتاز كرد و توانست علاوه جلب رضايت مشتريان، سهم قابل توجهي از بازار داخلي را به خود اختصاص دهد.
با تلاش فراوان متخصصان و كارشناسان مجرب گروه صنعتي سايپا ديزل در سال ۸۹ محصولات اين شركت شامل FH ،FM و در محدوده كيفي بالا و محصولات البرز، بادسان و الوند در رده بهترين هاي كاميون قرار گرفتند به طوريكه محصول كشنده ولوو FH  توسط موسسه بازرسي و كيفيت و استاندارد ايران به عنوان با كيفيت ترين كاميون در كشور معرفي گرديد.

شركاي تجاري سايپا ديزل

ولوو تراكس،رنو تراكس ، دانگ فنگ ، فوتون
شركت سايپاديزل به عنوان بزرگترين شريك تجاري ولوو تراكس در منطقه، همكاري خود را با اين شركت در سال ۱۳۶۴ و با توليد كاميون‌هاي مدل F12 و NL12 آغاز نمود. در حال حاضر نيز شركت سايپاديزل با همكاري شركت ولوو تراك توليد كاميون‌هاي بروز سري FH و FM با موتورهاي مجهز به استاندارد آلايندگي يورو ۴ را در دستور كار خود دارد.ولوو، شركت صنايع سنگين سوئدي است، كه توليد كننده انواع خودرو از جمله ت تريلي، كاميون، اتوبوس، تجهيزات ترابري و سازه‌اي، سامانه‌هاي پيش‌رانش دريايي و صنعتي، تجهيزات هوافضامي باشد .

شركت ولوو در سال ۱۹۲۴ با مشاركت مدير امور مالي كمپاني اس‌كاف؛ اسار گابريلسن و يكي از مهندسان ارشد اين شركت بنام گوستاو لارسون، به‌عنوان زيرمجموعه‌اي از گروه اس‌كااف راه‌اندازي شد. هدف از تاسيس اين شركت، ساخت خودروهايي بود، كه در مقابل سرماي هواي سوئد مقاومت داشته باشند و براي جاده‌هاي يخ‌زده و ناهموار اين كشور بهينه شده باشند.گروه سايپا ديزل علاوه بر خودروسازي ، در كسب و كارهاي مكمل و غير خودرويي نيز فعاليت مي نمايد كه از آن جمله ميتوان به ارائه خدمات پس از فروش، بازرگاني خودرو،خدمات مالي و ليزينگ، بيمه ميتوان اشاره نمود.
شركت ساپيا ديزل طي چندين سال فعاليت خود در حوضه مونتاژ وساخت خودروهاي تجاري به موفقيت هاي بي نظيري دست يافته و افتخارات زيادي را در اين زمينه كسب كرده است كه به چند نمونه از آن ميتوان اشاره كرد:

 • كسب مقاوم اول خدمات پس از فروش ازموسسه بازرسي كيفيت و استاندارد ايران براي۷ سال پياپي
 • كسب عنوان دومين شركت برتر صادر كننده در ميان شركت هاي زيرمجموعه سازمان گسترده و نوسازي
 • در سال نود كسب نمره طلايي كيفيت ولوو و توليد با كيفيت ترين كاميون ولوو در جهان
 • دريافت لوح تقدير واحد نمونه در سال ۱۳۸۰
 • دريافت استانداردهاي زيست محيطي موسوم به استاندارد يورو توسط اتحاديه اروپا
 • كسب نمره طلايي كيفيت ولوو و توليد با كيفيت ترين كاميون باري ولوو در جهان د رسال ۹۰
  شركت سايپا ديزل در حال حاضر با همكاري تنگاتنگ با شركاي تجاري خود نظير : ولوو،دانگ فنگ ،فوتون ،...درتمام رده هاي كاربردي داراي محصولاتي متنوع و همگام با اخرين تكنولوژي روز توانسته  تمام بازار جهاني خودرو را در دست خود بگيرد.

ادامهـ مطلبـ
| ۲۸ دى ۱۳۹۶ | ۱۲:۰۹:۴۸ | hami
كاميون ولوو،

كاميونت ايسوزو

كاميونت نام آشناي ايسوزو محصول موفق كمپاني بزرگ ايسوزو مي باشد كه با دارا بودن تمام ويژگي هاي يك كاميون برتر توانسته در رده برترين هاي  حمل ونقل جاده اي دنيا قرار بگيرد.كاميونت ايسوزو با قابليت تحمل وزن مختلف به بازار ماشين آلات نيمه سنگ ارائه شده است كه در اين راستا كاميونت ايسوزو در تناژ هاي مختلف با هدف تنوع در سبد محصولات توليدي خود را در 3 مدل  5 تن ،6 تن و 8 تن عرضه بازار صنعت خودرو كرده است. 

كاميونت 6 تن ايسوزو از نمونه كاميونت هاي موفق شركت ايسوزو مي باشد كه براي كاربري هاي درون شهري مناسب بوده است و ميتوان به كيفيت و كارايي اين خودرو ژاپني نيز اشاره كرد كه از نظر طول عمر و فرسوده شدن بسيار مقاوم مي باشد و  مورد توجه علاقه مندان بسياري  قرار گرفته است. قدرت موتوري كاميونت ايسوزو 6 تن 150 اسب بخار كه مجهز به گيربكس قدرتمند MYY-6S بوده و توانايي حمل بار تا تناژ 6 تن را دارا مي باشد.

كاميونت 5 تن ايسوزو محصول ديگر اين شركت مي باشد كه حجم بالاي از معادلات بازار خودرو را به خود اختصاص داده است.قيمت كاميونت ايسوزو 5 تن به دليل توانايي حمل بار كمتر نسبت به ديگر كاميونت هاي ايسوزو، از قيمت پايين تري برخوردار مي باشد و قيمت كاميونت ايسوزو 6 تن در حد ميانه قرار دارد و متعاقبا قيمت كاميونت ايسوزو 8 تن نسبت به ساير محصولات ايسوزو ديگر به دليل توانايي بالا در حمل بار از ارزش قيمتي بالاتري برخوردار مي باشد.

شركت بهمن ديزل يكي از بزرگترين توليد كنندگان و وارد كنندگان قطعات كاميونت در ايران مي باشد كه با هدف نوسازي ناوگان حمل ونقل جاده اي كشور پا به عرصه رقابتي گذاشته است و باهمكاري بهمن ديزل كاميونتهاي ايسوزو وارد بازار كشور كرده است كه با فروش بالاي اين كاميونت ها بيشترين بازدهي را در بازار ماشين هاي نيمه سنگين داشته است كه قيمت و فروش اين محصولات هر ساله توسط نمايندگي بهمن ديزل  به بازار ارائه مي شود.

كاميونت هاي ايسوزو  يكي از پرفروش ترين كاميون هاي سبك موجود دركشورمان مي باشد كه ميتوان گفت به دليل كيفيت و كارايي مناسب كاميونت هاي  ايسوزو بيش از نيمي از حمل ونقل درون شهري را از ان خود كرده است.دلايلي كه باعث شده است  اين برند را در سطح اول فروش در كشور برساند كه ميتوان به اختصار به توضيح آن پرداخت زيباي ظاهري در عين مقاومت و توانايي بالا در حمل بارهاي درون شهري 

 

خدمات پس از فروش ايسوزو و تسهيلات فروش  و پس از فروش كاميونت هاي ايسوزو مي باشد كه شركت بهمن ديزل نماينده رسمي فروش كاموينت هاي ايسوزو هر سال زمان هاي مشخصي فروش اقساطي كاميونت ايسوزو را آغاز مي نمايد و استقبال بي نظير رانندگان از اين طرح بعث شده است كه بهمن ديزل تسهيلات ويژه اي را براي خريداران كاميونت در نظر بگيرد.

با توجه به افزايش تقاضا براي كاميونت هاي سبك در اكثر بازار هاي جهاني شركت خودروسازي ايسوزو كه توليد كننده انواع كاميونت در جهان مي باشد طيف گسترده اي از كاميونت را توليد مي كند و روانه بازار مي كند.

گروه بهمن ديزل همواره مي كوشد تا ضمن هوشياري  كامل نسبت به تحولات محيطي، فرصت يابي راهبردي و خلق ارزش به سودآوري پايدار و سوددهي پايدار و بازدهي مطلوب اقتصادي دست يابد و همواره بر ان است تا با اتخاذ راهبردهاي مناسب ساسيت ها و اقدامات به موقع در راه رشد توسعه پايدار گام بردارد و با اين رويكرد در حوزه هاي متنوع و جذاب خودرو، انرژي و سرمايه گذاري مالي در راستاي تحقق اهداف و چشم انداز بلند مدت خود در فروش انواع محصولات ايسوزو حضور دارد.

ادامهـ مطلبـ
| ۲۸ دى ۱۳۹۶ | ۱۲:۰۷:۵۴ | hami
بهمن ديزل،

محصولات رنو تراكس

شركت رنو تراكس از بزرگترين توليدكنندگان خودروهاي تجاري در اروپا به شمار مي آيد كه تاريخ تاسيس شركت رنوبه آغاز اولين خودروي سواري توليد شده در سال هاي1895و1898 بر مي گردد.در سال هاي 1914تا1918 شاهد توليد انبوه خودروهاي سواري،موتورهاي هواپيمايي و كاميون در تاريخچه فعاليت شركت رنو بوده ايم كه نشان دهنده برتري رنو در بين برندهاي مطرح دنيا است.

محصولات رنوتراكس متعلق به شركت خودروساز رنو در فرانسه مي باشد كه در زمبنه ساخت، طراحي و توزيع انواع كلاس هاي خودرويي نظير وسايل نقلي تجاري، انواع كاميون ، اتوبوس، كاميونت رنو،كمپرسي رنو، كاميون كشنده، تريلر، تراكتورو خودروهاي برقي فعاليت دارد كه دفتر مركزي اين شركت در  شهر بيانكور فرانسه قرار دارد. محصولات رنو در كشور هاي بزرگي همچون اسپانيا نيز توليد مي شود و علاوه بر كشور فرانسه داراي نمايندگي هاي فعال در بيش از100كشور در 5قاره جهان وهمچنين شركت رنو تراكس  داراي 8 مركز مونتاژ فعال دراقسانقاط جهان مي باشد.

متعاقب فروش بخش سواري ولوو درسال 1999 توسط گروه ولووبه شركت فورد به منظور تقويت ونوسازي و تنوع بخش كاميون هاي خود،اين شركت تمامي سهام مربوط به كاميون هاي شركت رنو شامل شركت رنو وي آي و شركت ماك را در قبال واگذاري 15درصداز سهام ولوو خريداري نمود تا بدين ترتيب كاميون هاي  رنو وماك با قرار گرفتن دركناركاميون ولووعرضه شده در عرصه رقابت جهاني پس از شركت دايملر كرايسلر بزرگترين توليد كننده كاميون سنگين به شمار روند.

مجموعه صنعتي ولووAB در حال حاضر با فاصله كم از ديگر رقباي خود در رده دوم توليد كنندگان دنيا مي باشد ضمن آنكه در بازار خودرويي اروپا اين گروه صنعتي بزرگ در رتبه اول توليد و فروش كاميون قرار دارد. سه عضو تشكيل دهنده اين گروه نظير ماك آمريكا،رنو تراكس فرانسه ، ولوو سوئد با توجه به در اختيار داشتن دانش فني روز اروپا اقدام به توليد مشترك در مجموعه هاي خود در نقاط مختلف دنيا مي نمايد و ازبه روزترين و آخرين ترين نواوري هاي علم خودرويي،هركدام در مجموعه توليدات خود بهره مي گيرند.

شركت خودروساز رنو تراكس به عنوان يكي از اركان مهم اين مجموعه هم اكنون با محصولات متنوع شامل انواع خودروهاي باري سبك و نيمه سبك و سنگين سهم بالايي از كاميون و كشنده را در اختيار دارد و توانسته با توجه به نياز ناوگان حمل ونقل و تنوع محصولات خود پاسخ قابل قبولي به صنعت جاده اي بدهد. سهام داران اصلي وبنيان گذاران شركت رنو با سالها تجربه درصنعت خودرو و مشاركت در مديريت مجموعه هاي صنعتي وبا بهره مندي از دانش به روز مديران و متخصصان خودرو توانسته جز برندهاي مطرح ونام آشنا در عرصه بين الملل قرار گيرد و رضايت مشتريان را سرلوحه كارخود قرار دهد.مجموعه صنعتي رنو تراكس هم اكنون رتبه نهم از بزرگترين شركت هاي خودروسازي جهان را به خود اختصاص داده است.از سال 1983 كمپاني رنو تراكس به عناون يكي از پيشروان صنعت ماشين هاي سنگين در جهان مطرح شده است.

تاريخچه حضور رنو در ايران به سال هاي دوري باز مي گردد.محصولات رنو درايران با همكاري آريا ديزل موتورتوزيع و به فروش مي رسد.همكاري رنو و آريا ديزل به سال 2006 بر ميگردد.آريا ديزل نماينده رسمي و انحصاري شركت رنوتراكس فرانسه  درايران مي باشد.آريا ديزل با هدف نوسازي ناوگان فرسوده ،ايجاد تنوع در محدوده هاي وزني محصولات توليدي خود به منظور كسب سهم بالايي از بازار در بخش كاميون هاي سبك و سنگين و تجهيز ناوگان حمل ونقل باري كشور قرارداد همكاري با شركت رنو تراكس  را در جهت توليد و مونتاژ كاميون رنو باري آغاز كرد و براي اولين بار،كشنده وكاميونهاي سنگين پريميوم و كراكس را هم زمان با بازارهاي اروپايي در كشورمان به فروش رساند.

 انتقال تكنولوژي محصولات جديد به شركت آريا ديزل، بازسازي ناوگان حمل ونقل داخلي در بخش كاميون و ماشين هاي باري،پركردن خلا بازار در بخش كاميون هاي متوسط،تنوع محصول، برتري محصول و ويژگي هاي بارز قرار داد في مابين،مصرف سوخت پايين تر ، حق انحصاري ساخت محصولات رنو تراكس،آموزش پرسنل توسط كارشناسان رنو در فرانسه نمونه اي از اهداف گسترده آريا ديزل مي باشد كه ميتوان به آن اشاره كرد.محصولات رنو كه در گروه صنعتي آريا ديزل به فروش مي رسد شامل طيف متنوعي از كاميون هاي باري نظيركشنده رنو ،كشنده رنو T،كمپرسي رنو، كاميون باري رنو كراكس ،كاميون باري پريميوم مي باشد.

كاميون باري رنو براي حمل بارهايي با تناژ بالا به كارگرفته مي شود.كاميون رنو مدلي است كه براي استفاده در شرايط سخت كاري طراحي و ساخته شده است و قابليت حمل بار با تناژ30تن را دارد.اين كاميون يكي از بهترين محصولات رنو در كشورمان مي باشد كه در كمپاني بزرگ فرانسوي رنو ساخته شده است.كاميون رنو كراكس با به كارگيري از سيستم محوري جديد كمپاني نيز ميتواند بهترين عملكرد را در مسير هاي صعب العبور و ناهموار به نمايش بگذارد.كاميون كراكس در سه مدل  كابين مختلف وگيربكس هاي دستي و اتوماتيك عرضه بازار مي شود.از كاميون فرانسوي در عملياتي همچون تخريب ، خاك برداري و جابه جايي هاي بزرگ و عظيم كاربرد بسياري موثر دارد.كراكس شباهت بسيار زيادي به مدل پريميوم دارد اما كاميون باري رنو كراكس تفاوت قابل ملاحظه اي در ظاهر با اين مدل دارد.

آخرين خط افقي جلو پنجره كه كمي نيز منحني شكل است به همراه بادشكن هاي كناري، جلوه مدرني به كاميون رنو داده است.چراغ هاي كاميون رنو كراكس مستطيل شكل قرار است كه با استفاده از محافظ هاي فلزي پوشيده شده اند تا از هر گونه آسيب احتمالي به اين قسمت جلوگيري شود.برخي از ويژگي هاي اين كاميون باري عبارت از ،گشتاورد فو ق العاده پيشرانه ،توانايي بسيار خوب در كشش بارهاي سنگين در شرايط مختلف جاده اي،طراحي زيباي خارجي و داخلي كابين با در نظر گرفتن تمام استاندارد هاي ايمني و راحتي،دارا بودن ليست كاملي از تجهيزات ايمني و رفاهي، كيفيت ساخت بسيارخوب واستهلاك كم قطعات و پوشش كامل از خدمات پس از فروش از ايران تا اقسانقاط جهان كه در نتيجه باعث شده است اين ويژگي هاي منحصر به فرد در كنار هم باعث ايجاد ارزش بيشتر در مقابل قيمت تعيين شده براي اين كاميون رنو گرديده باشد.

رنو تراكس با همكاري آريا ديزل كاميون رنو باري پريميوم جديدي و مدرني را وارد كشورمان شده و به عرضه فروش در شركت آريا ديزل رسيده است.كاميون جديد رنو با نام تجاري 380به فروش مي رسد اين كاميون باري پريميوم با قابليت بهره گيري در كاربري هاي مختلف داراي ويژگي هاي شاخصي همچون بيشترين توان در ميان كاميون هاي باري موجود در كشور،سبك وزن بودن ،مصرف سوخت پايين و وبهره گيري از استانداردهاي روز اروپاو امكانات ايمني و و رفاهي مطلوب وجعبه دنده پيشرفته ZFبا قابليت تطبيق در شرايط مختلف جاده اي است.

مشخصات فني كاميون باري رنو پريميوم

 • موتور 6 سيلندر قدرت مند مجهز به توربوشارژر و اينتركولر
 • داراي استاندارد آلايندگي يورو 3 اروپا
 • قدرت موتور 380اسب بخار
 • گشتاورد 1800نيوتن متر در 1110 دور دردقيقه
 • حجم روغن گيري موتور 36ليتر

تجهيزات استاندارد كاميون رنو پريميوم 

براي رسيدن به حداكثرراحتي و ايمني مجموعه كاملي از تجهيزات رفاهي و ايمني به كاربرده شده است كه ميزان تجهيزات مناسب با مدل انتخابي است.كاميون رنو مجهز به تجهيزاتي نظير فرمان كاميون 380هيدروليك قابل تنظيم ، تهويه مطبوع ، جك بالابر 10تني، تخت خواب، آينه هاي جانبي برقي و مجموعه فيلترآبگير ، ريموت كنترل درها مي باشد كه توانسته كاميون رنو را در رده پرفروش هاي دنيا قرار دهد.قيمت محصولات رنو نسبت به كارايي ارائه شده و كيفيت آن بسيار مقرون به صرفه بوده و به راحتي جايگاه خوبي را در بازار خودروهاي جهان براي خود باز كرده است.

كمپرسي رنو يكي از كاميون هاي توليدي شركت رنو تراكس فرانسه مي باشد كه يكي از نقاط قوت اين كاميون كمپرسي شاسي مقاوم و محكم در برابر پروژه هاي سنگين ساختماني مي باشد.شركت رنو از اين امتياز برخوردار است كه تمام محصولات توليدخود را مجهز به شاسي مقاوم كند و بتواند با توليد كمپرسي 4 محوره و دوديفرانسيل خود از اين امتياز ارزنده بخوبي استفاده كند.وزن كمپرسي رنو بدون بار 15 تن مي باشد .كمپرسي رنو كه از خانواده رنو تراكس مي باشد تمامي  مشخصات مدل كاوه كه شامل موتور گيربكس قدرتمند و امكانات جانبي مناسب براي سرنشين مي باشد را به همراه خود دارد.همچنين رنو كمپرسي از لحاظ طراحي و شكل ظاهري بسيار زيبا مي باشد و نظر هر راننده اي را به خود جلب مي كند.

كمپرسي رنو داراي مشخصات فني موتور نظير حجم 13ليتري ، تعداد6 سيلندر خطي ،استاندارد آلايندگي زيست محيطي يورو 5، گشتاورد 2400نيوتن متر و سيستم قطع كن موتور مي باشدكه با داشتن تجهيزاتي نظير فرمان هيدروليكي با قابليت تنظيم  زاويه و عمق، سيستم تهويه مطبوع اتوماتيك،بخاري درجا، جك بالابر 20تن ،سيستم ضد سرقت،آفتاب گير بيرون شيشه جلو، شيشه برقي،چراغ خواب، صندلي راننده بادي تاخوگراف، آينه هاي جانبي برقي همراه گرمكن، ميتوان گفت يك كاميون تمام عيار مي باشد كه به راحتي ميتواند رضايت هر خريداري را به خود جلب  كند.

كشنده رنو جديد آريا ديزل مي باشد كه با توافق نامه اي كه چند ماه گذشته مابين رنو وآريا ديزل منعقد شد نسل جديد محصولات رنو وارد بازار ايران شد.اين توافق نامه دردو بخش واردات كشنده رنو t وهمچنين مونتاژ كشنده رنو t480 توسط شركت بزرگ آريا ديزل امضا شد.آريا ديزل همراه با وارد كردن برخي از محصولات رنو اقدام به توليد و مونتاژ كشنده رنو پريميوم وكراكس نيز كرده است.كشنده تك محورt480 از جمله كشنده هاي شركت رنو مي باشد كه در مدت زمان اندك از عرضه محصول توانسته جايگاه ويژه اي را در بازار ايران پيداكند.يكي از برتري هاي اين كشنده رنو سيستم تعليق آن است كه براي مسيرهايي با ناهمواري و شرايط سخت به خوبي طراحي شده و موجب شده يكي از نقاط برتر اين كشنده نسبت به رقباي موجود باشد. 

در سال 2014 شركت رنو از كشنده رنو t480 خود رونمايي كرد كه درسپتامبر همان سال در جشنواره iaaدر فرانسه موفق به دريافت جايزه كاميون سال 2015شد.موتور ازشش سيلندر خطي با سر سيلندر يك تكه تشكيل شده است و مجهز به  اينتر كولر و توربوشارژر مي باشد.

گيربكس كاميون رنو جديد به نام اپتي درايور براي موتور 480اسب بخارمي باشد كه بر روي كشنده نصب شده است در واقع همان گيربكس I-SHIFTولوو است ولي با نام ديگر.كابين كشنده رنو به دو صورت اصلي high sleeper cab و sleeper cab است و هر كدام نهوه هاي مختلفي مانند دي كب و هاي روف كب را داراست.داخل كابين راننده فوق العاده راحت وايمن است.دكمه هاي داشبرد به گونه اي طراحي شده اند كه بيشترين دسترسي را به راننده ميدهد بر روي داشبرد كاميون يك مانيتور 7 اينچ با قابليت تاج كه به خوبي از سيستم هاي ناوبري و دوربين هاي سفارشي در بقل و پشت كاميون پشتيباني ميكند وجود دارد.

يكي ديگر از كاميون هاي شركت آريا ديزل كشنده رنو پريميوم مي باشد كه قدرت مند ترين كشنده شركت فرانسوي رنو مي باشد .شركت رنو در سال 2011 پس از گروه فولكس واگن و پژوسيتروئن به عنوان سومين خودروساز اروپا شناخته شد.كشنده رنو پريميوم با طراحي برتر شركت رنو همواره در صدر كشنده هاي برتر بوده و با توجه به كيفيت ساخت و طراحي دقيق طرفداران زيادي را به خود جلب كرده است.

با  توجه به استقابل صورت گرفته از سوي مشتريان از كشنده رنو پريميوم سقف بلند و با توجه خواست مشتريان جهت عرضه مدل سقف كوتاه اين مدل جهت كاربري هاي خاص و البته با قيمت ارازنتر مجموعه آريا ديزل موتور در راستاي تحقق خواسته هاي مشتريان عرضه اين محصول رادر برنامه خود قرار داده است بديهي است مدل سقف كوتاه از نظرويژگي هاي فني مشابه مدل سقف بلند بوده و تنها در ويژگي  هاي همچون فضاي كابين و تجهيزات با ان متفاوت مي باشد.

كشنده رنو پريميوم بدون شك در بازارهاي روز اروپا از اعتبار بالايي برخوردار بوده و توانسته عرصه رابراي رقباي خود تنگ كند.از جمله مشخصات فني كه ميتوان به آن اشاره كرد موتور 6 سيلندر خطي مجهر به توربوشارژر و اينتركولر،داراي استاندارد آلايندگي يورو3، 24 سوپاپه، داراي حجم 10810سانتي متر، كلاچ تك صفحه اي خشك با حداكثرسرعت 115 كيلومتر در ساعت است. ديگر خاصيتي كه رنوبراي اولين بار از ان استفاده كرده و در كشنده رنو پريميوم مشهود است ميتوان به  ترمز دستي اتوماتيك و تاك باد آلومينيومي اشاره كرد.

[video width="480" height="270" mp4="http://www.renault-aryadiesel.com/wp-content/uploads/2017/10/0878021777c9bf8f9e69c99d50f97bdc1965579__13221-1-1.mp4"][/video]

شركت رنو در سال 1899 تاسيس شد و تا به حال توانسته محصولات خود را به بيش از 118 كشور دنيا صادر كند.رنو در گذشته علاوه بر خودرو هاي سواري و تجاري در گذشته تراكتورو تانك نيز توليد كرده است.همكاري رنو و شركت نيسان جايگاه رنو را تا رتبه چهارم جهان ارتقاداد.محصولات رنو در ايران جزو يكي از پرفروش ترين هاي موجود در بازار رقابتي خودروهاي سنگين مي باشد و مهمترين خودروسازدرعرصه بين الملل مي باشد كه روز به روز تلاش ميكند كه جايگاه خود را ارتقا داده و حفظ كند.

كاميونت رنو 6 تن حاصل همكاري موفق شركت رنو و آرياديزل مي باشد.رنو تراكس از بزرگترين توليد كنندگان خودروهاي تجاري در اروپا به شمار مي رود كه تاريخچه تاسيس آن به سال 1918 باز ميگردد.قرار داد همكاري با شركت رنو تراكس در جهت توليد كاميون بادسان 6تن و 8 تن در سال 1376 آغاز شد و محصول كاميون ميدلام 12-16-17و26 تن را از سال 82 تا به امروز به بازار ارائه نموده است.

كاميون رنو از مشخصاتي نظير استانداردآلايندگي يورو2،موتور ترمز مجهز به ABS،سيستم تهويه مطبوع ،شيشه بالابر برقي و...برخوردار است.

 

 

ادامهـ مطلبـ
| ۲۸ دى ۱۳۹۶ | ۱۲:۰۷:۰۴ | hami
كشنده رنو،

كشنده رنو

شركت رنو از دير باز در زمينه توليد انواع كشنده ها فعاليت داشته است و بسيار نام آشنا درعرصه انواع كاميون هاي باري سنگين ونيمه سنگي بوده است.كشنده رنو كه با طيف وسيعي از امكانات پا به ميدان گذاشته است تا قدرت ديرينه و مهندسي بدون نقص فرانسوي را به رخ رقبا بكشد.كشنده هاي رنو جايگاه خوبي در ميان كشنده هاي موجود را دارا مي باشد.كشنده هاي موفق رنو با اين كه بارها فيس ليفت شده، همچنان اصالت خود را حفظ نموده اند.

ميتوان خاطر نشان كرد كه كشنده رنو جزو يكي از مهمترين كشنده هاي موجود در ايران مي باشد. همكاري رنو و شركت آريا ديزل در سال 2006 آغاز شد.
رنو كشنده خود را بانام تجاري كشنده t480عرضه به واسطه شركت تجاري خود در ايران شركت آريا ديزل عرضه كرده است.كشنده تك محور رنو در سال 2014 رونمايي و در همان سال موفق به دريافت جايزه كشنده سال 2015 را دريافت كرد.كشنده رنو به دليل كيفيت توانست استانداردآلايندگي زيست محيطي euros را دريافت كند.
اين كشنده رنو داراي حجم 13 ليتري وتعداد 6 سيلندرخطي وگشتاورد2400 نيتون مترو قدرت موتور 440اسب بخارتجهيزات ويژه كشنده رنو كه ميتوان به ان اشاره كرد:فرمان قابل تنظيم زاويه و عمق،قسمت خواب با دو تخت خواب، سيستم تهويه مطبوع،آينه گرمكن ، ريتاردردستي و اتوماتيك،بادگير سقفي، صندلي كمك راننده واتاق نسل جديد، پروژكتورعقب وگارد بغل وسيستم ضد سرقت...مي باشد.
اين نوع كشنده رنو مصرف سوخت كمتر نسبت به مدل هاي قبلي خود دارد.كشنده رنو به دليل مقرون به صرفه بودن جايگاه ويژه اي را كسب كرده است و در برند هاي برتر دنيا قرار گرفته است.طراحي زيباي كشنده رنو T بسيار زيبا و هدفمند بوده به صورتي كه قسمت بالايي كابين 13 درجه انحنا داشته كه ايروديناميك محسوب مي شود.ميتوان گفت اين كشنده رنو با داشتن چنين آپشن هايي د رنوع خود بي نظير است.

ادامهـ مطلبـ
| ۲۸ دى ۱۳۹۶ | ۱۲:۰۵:۳۰ | hami
كشنده رنو T،

معرفي محصولات آميكو

گروه صنعتي آميكو فعاليت خود را در سال 1368با تاسيس شركت صنعتي آذر موتور در منطقه جلفا انتخاب و ثبت جهاني  برند آميكو شروع نمود.شركت آميكو يك برند وطني مي باشد كه با برگرفته از تكنولوژي هاي روز دنيا محصولات خود را طراحي و توليد و عرضه بازار خودرويي ايران كرده است.گروه صنعتي آميكو بر خلاف ديگر شركت هاي خودروساز در ايران  كه اقدام به عرضه محصولات چيني با كيفيت پايين را مي كنند با بهره گيري از مهندسين ومتخصصين داخلي و استفاده از كانسپت اروپايي توانسته اجزاي اصلي خودروهاي توليدي خود را با دقت تمام و كيفيت ايمني بالا محصولات خود را توليدو عرضه بازار كند. شركت آميكو توليد كننده انواع ماشين هاي سنگين ونيمه سنگين از جمله كاميون ،كاميونت ،كشنده و كمپرسي مي باشد.آميكو در تمامي واحدهاي صنعتي توانسته است ضمن توليد محصولات با كيفيت و ارائه خدمات گسترده پس از فروش رضايت مشتريان خود را نيزجلب كند.

اين برند وطني پس از گذشت سالها از شروع فعاليت صنعتي خود از مرز هاي كشور گذشته و توانسته جز يكي از كمپاني هاي مهم در سطح بين الملل قرار گيردويك نامي آشنا براي رقباي موجود در بازار خودرو باشد.

شركت ارس خودرو ديزل بزرگترين و مهم ترين شركت توليدي آميكو با دارا بودن تكنولوژي توليد ومونتاژ انواع خودورهاي تجاري و سواري با اعمال روش هاي مهندسي خريد،توانسته با استفاده از محصولات و قطعات و تكنولوژي كمپاني هاي معروف اروپايي،آمريكائي و آسيايي با دريافت گواهي هاي 88گانه  استاندارد ايمني آلايندگي براي كاميون هاي آميكو از موسسات بين المللي همانندTUVوVCA و هچنين كسب استاندارد آلايندگي محيط زيست ايران، كاميون هاي باري خود را از نظر كيفي وايمني وآلايندگي در رديف خودروهاي معروف اروپا قرار دهد.شركت صنعتي آميكو هم اكنون بيش از 55 مركز سرويس خدمات پس از فروش در اكثر استانهاي كشوروافزايش گارانتي محصولات شركت از30/000 كيلومتر به 200/000كيلومتر توانسته جزيكي از مهمترين شركت هاي داخلي باشد و خدمات قابل قبولي را به مشتريان خود ارائه بدهد.قيمت محصولات آميكو يكي از ويژگي هاي بارز اين گروه صنعتي مي باشد كه در بازار ناوگان حمل ونقل بسيار حائز اهميت بوده .

شركت آميكو به دليل توليد محصولات متنوع در زمينه كاميون هاي باري  حمل ونقل توانسته در اين صنعت موفقيت هاي زيادي را كسب كند كه نمونه اي از انها دريافت گواهي هاي استانداردايران از سازمان ملي استاندارد ايران، دريافت لوح استاندارد از سازمان استاندارد به دليل توليد كالاهاي كيفي در چند سال متوالي ،انتخاب به عنوان واحد نمونه توليدي صنايع ماشين سازي و نيرومحركه كشور درسال 1383 و صادرات در سال 1391 و ده ها لوح نقدير ديگر كه نشان دهنده برتري و كيفيت بالاي اين شركت در بين رقباي موجود اروپايي در بازار مي باشد.گروه صنعتي آميكو با مطالعه گسترده بر روي نياز هاي كشورمان به خودروهاي سنگين و توجه به سلايق مشتريان ايراني اقدام به توليد انواع كاميون هاي باري سبك و سنگين و جديدترين محصول اين شركت پيكاپ آميكو مي باشد كه ميتوان گفت با معرفي پيكاپ خود توانسته تحولي در بازار خودرو ايران ايجاد كند.

كاميونت آميكو جز كلاس خودروهاي سبك مي باشد كه در دوتناژ 6 تن و 5 تن توليد و به فروش مي رسد.كاميونت آميكو از جمله محصولات موفق آميكو مي باشد كه توسط نمايندگي ارس خودرو به فروش مي رسد.از جمله نكات قابل ملاحظه اي كه ميتوان به ان اشاره كرد كه توجه بسياري  از خريداران را به كاميونت آميكو جلب كرده قيمت پايين اين محصول با توجه به كيفيت بالايي و حمل بار تا تناژ 5 تن با نمونه هاي خارجي مي باشد.پيشرانه قدرت موتور كاميونت آميكو 5 تن 90اسب بخاربا 4سيلندر خطي گازوئيل سوز مجهز به  توربوشارژركه گشتاورد 210 نيوتن متر را توليد مي كند.حجم محفظه احتراق كاميونت آميكو 2771 سي سي مي باشد كه با دارا بودن كلاچ تك صفحه اي خشك ديافراگمي ميتوان گفت يكي از بهترين هاي آميكو به شمار مي آيد.

كاميونت آميكو 6 تن  با دارا بودن تمام آپشن هاي يك كاميونت نگين درخشان محصولات عرضه شده در ارس خودرو ديزل مي باشد كه داراي قدرت موتور 110 اسب بخاروگشتاورد 285نيوتن مترو حجم محفظه احتراق 2271سي سي و موتور مجهز به توربوشارژر و اينتر كولر بوده كه به عنوان يك كاميون باري دورن شهري شناخته مي شود.ديگر مشخصات نظيرسرعت 100كيلومتر در ساعت، وزن خالص بدون بار 2300كيلوگرم و كابين راننده تمام فولادي با قابليت دو نفر سرنشين ،صتدلي راننده قابل تنظيم به صورت مشترك در هر دو كاميونت آميكو به كار رفته و تعبيه شده است.شركت ارس خودرو ديزل با داشتن فرم انحصاري براي كابين وشاسي و دارا بودن تكنولوژي توليد و مونتاژ انواع كاميونت تجاري را با روش مهندسي خود و استفاده از قطعات برندهاي معروف اروپايي توانسته توليد كند و به بزرگترين قطب توليد كاميون باري ايران تبديل شود.

كشنده آميكو تك محور از محصولات اخير آميكو مي باشد كه با گذراندن تمام  تست هاي تصادف توانسته طي  مدت زمان كم جايگاه خود را در بين رقباي خارجي و داخلي به دست آورد.اين كشنده داراي قدرت بالايي در جابه جايي يدك ها ونيمه يدك ها مي باشد و به دليل توانايي موتوري بالا اين كشنده در بارهاي سنگين و در مسيرهاي ناهموار بسيار خوب عمل كرده و داراي بهترين امكانات و مشخصات فني مي باشد.موتور6سيلندر خطي مجهز به توربوشارژر و اينتركولرداراي استاندارد آلايندگي يورو3 و حداكثر قدرت 400 اسب بخارو گشتاورد 1920نيوتن متر از مشخصات موتور اين كشنده آميكو مي باشد.كشنده آميكو به عنوان يك برند معتبر در سراسرجهان شناخته شده است.

كشنده آميكو با نام تجاري m2640Tبه بازار معرفي شد كه داراي تجهيزاتي نظير كابين تمام فولادي تاشو به جلوب ا صندلي پنوماتيك براي دونفر قابل تنظيم،اطاق دو جداره و ايزوله شده ، داراي 2 تخت خواب،داراي كمربند ايمني ، داراي 2عددجعبه ابزار در طرفين كابين،قفل مركزي ،شيشه بالا برقي،داراي 4 عددآينه و گرمكن آينه در راست و سيستم گرمايش و سرمايش مي باشد.كاميون باري آميكو سال 86 وارد بازار شد ولي تعداد محدودي سال 85 به بازار عرضه شد كه موتورها290اسب بخار با مجموعه بار 19 تن و بخاري درجا بود.كاميون باري آميكو در دو نوع كاميون تك محور و جفت محور توليد شده است.كاميون آميكو جهت بارهاي سنگين براي مسافتهاي طولاني و مقاصد عمراني كاربرد دارد و در چند سال پياپي به عنوان سه كاميون برتر سال انتخاب شده است.

كاميون باري تك محور آميكو از جمله محصولاتي است كه ميتوان گفت پر فروش بوده و به دليل قدرت موتور بالا و گشتاورد بالا همواره توانسته جزمحصولات پرطرفدار شركت آميكو باشد.كاميون تك محورآميكو با شرايط استاندارد و مطلوب در حالي كه باري حدود5 تن را 19 تن را با سرعت 1000كيلومتر در ساعت حمل مي كند.اين كاميون آميكو به سيستم توربوشارژر و اينتر كولر مجهز بوده است كه توانايي 400اسب بخارنيرو را دارد.در فضاي داخل كابين نيزبا ليست كامل تجهيزات رفاهي روبه رو مي شويم كه از ميان آپشن هاي متعدد ميتوان به :آينه هاي برقي،آينه هاي گرمكن دار،صندلي راننده بادي، تهويه مطبوع،داراي كابين جاي  خواب دارو.. اشاره كرد.

كاميون آميكو جفت محور داراي تحمل بار با وزن 25 تن را دارا مي باشد كه در همه زمينه ها موفق عمل كرده است .كاميون جفت محور آميكو مجهر به تجهيزات آتش نشاني بوده و ميتوان از كاميون در سازمان آتش نشاني استفاده كرد.كاميون آميكو پس از آزمايش هاي معتدد مورد تاييد سازمان استاندارد كشور قرار گرفت و در رده بهترين هاي خودورهاي باري جهان قرار گرفت.كاميون جفت محور آميكو را ميتوان طوري تركيب بندي شده است كه براي مجموعه اي بسيار بزرگ از كاربري ها،در مسافت هاي دورو انجام سخت ترين كارهاي خارج از جاده مناسب باشند.قطعات به كارگرفته شده در محصولات آميكو نظيركاميون جفت محور ميتوان هميشه انتظار عملكردي قدرتمند و مقرون به صرفه اي را داشت و در محيط هاي دشوار،جايي كه سرعت و چابكي به همان اندازه اهميت دارد عملكرد قابل اطمينان و اقتصادي بسيار كارامدي را از خود نشان مي دهد.

 كمپرسي آميكو از ديگر محصولات آميكو مي باشد كه براي حداكثر بهره وري كابين ايده آل را با موتور و شاسي مناسب هماهنگ كرده است.طراحي مدرن آميكو بدان معنا مي باشد كه ميتوان تركيب بندي عالي را براي كسب وكار خود داشته باشيد.آميكو كاميون كمپرسي هاي خود را به سيستم هاي ايمني پيشرو در سطح جهان مجهزكرده است .كمپرسي آميكو در دونوع تك محور و جفت محور ساخته شده است تا سبد محصولات خود را متنوع كند و برتري خود را به رخ رقباي چيني خود بكشد.كمپرسي تك محور آميكو طوري طراحي شده است كه براي حمل بار در مسافت كوتاه مناسب باشد.ويژگي بارز اين كاميون كمپرسي موتور قدرت مند 6 سيلندر خطي مجهزبه توربوشارژر و اينتركولر مي باشد كه داراي قدرت موتوري 336 اسب بخار وگشتاورد 1350نيوتن متر و استاندارديورو3 مي باشد .

در ساخت كمپرسي جفت محور آميكو سازه الكترونيكي به كاربرده شده است  كه براي تخليه بارمورد استفاده قرار ميگيرد.قدرت موتوركمپرسي آميكو 336 اسب بخاروگشتاورد 1350نيوتن مترمي باشد كه تمام ويژگي هاي يك كاميون باري نظيركابين تمام فولادي، صندلي پنوماتيك براي 2نفرقابل تنظيمو داراي دو تخت خواب و كمربندايمني و داراي 4 عددآينه وفاكتورهاي بي شماري از يك كاميون كمپرسي را دارا مي باشد.

 

مشخصات فني كاميون كمپرسي آميكو

 • اكسل عقب توپي به همراه تعليق بادي
 • تعليق جلو مكانيكي
 • فرمان هيدروليكي
 • مجهزبه  ترمز خفه كن موتور
 • شاسي نردباني
 • صندلي بادي
 • بخاري درجا
 • كولر و بخاري  
 • قفل مركزي
 • تخت خواب
 • گرمكن آينه بغل
 • تاخوگراف

گروه صنعتي در تازه ترين محصولات توليدي خود از خودروي وانت با نام پيكاپ رونمايي كرد و اين شركت وطني انواع پيكاپ وانت آميكو راعرضه بازار خودرويي كشور كردو قصد دارد در بازارخلوت پيكاپ ها شانس خود را امتحان كند.وانت پيكاپ آميكو با قلبه تپنده ميتسوبيشي با دو مدل دوكابين آسنا و تك كابين آراز توليد و فروش مي رسد.اين خودروي وانت آميكو مجهز به موتور 4 سيلندر ميتسوبيشي مي باشد كه نسخه دوكابين اين پيكاپ آميكو با نام آسنا و نسخه تك كابين آن با نام آراز توسط گروه ارس خودرو ديزل به فروش مي رسد.پيكاپ دو كابين آسنا با ابعادي بزرگ و توانايي بار ناخالص 3100كيلوگرم به يك موتور 4سيلندري مجهزشده كه دقيقا 2378سي سي حجم داردو ميتواند حداكثر143 اسب بخار و 200نيوتن متر گشتاورد را توليد كند.اين موتور داراي استاندار الايندگي يورو 5مي باشد البته مصرف سوخت آميكو 10ليتر درهر صدكيلومترتركيبي است كه بايد گفت در سطح شهر اين عدد بيشتر نيز خواهد شد.ترمزهاي نصب شده روي پيكاپ وانت آميكو ازنوع abs هستند و رينگ هاي 17اينچي روي ان نصب شده و همچنين ترنسفر باكس سه حالته با دنده سنگين كمكي نيز دارد.آميكو پيكاپ تك كابين وجفت كابين را به صورت دوگانه سوز به بازار عرضه مي كند.

تجهيزات رفاهي بكار رفته روي پيكاپ آسنا ميتوان به دوعددكيسه هوا براي راننده و سرنشين جلو،صندلي چرمي،تنظيم 8 جهته صندلي راننده ،آينه وسط ضد نور بالا ،دوربين عقب و كنترل سيستم صوتي نصب شده روي پيكاپ تك كابين آسنا تازه وارد به عرصه بازار بين الملل اشاره كرد.پيكاپ دو كابين آسنا با كد m224و پيكاپ آراز تك كابين با كدm122 نيز نام گذاري شنده اندكه هر دو خودرو داراي امكانات يكساني مي باشند .موتور 2ليتري و سيستم انتقال قدرت 5 سرعته دستي و دوديفرانسيل كه به صورت الكتريكي مي توانند در حالت تك ديفرانسيل و جفت ديفرانسيل سنگين و سبك قرار بگيرند.از نظر امكانات رفاهي پيكاپ آسنا آميكو داراي امكانات ايمني و رفاهي بيشتري مي باشد كه ميتوان به صندلي هاي طرح چرم دوربين عقب gps اشاره كرد.ظرفيت حمل بار پيكاپ دو كابين آميكو 3200 كيلوگرم و با پيكاپ تك كابين آراز 3450كيلوگرم مي باشد كه به راحتي ميتواند بارهاي تناژ بالا را جابه جا كند.

پيكاپ تك كابين آراز داراي مشخصات فني گسترده اي مي باشد كه ميتوان به قدرت موتور 143 اسب بخار،حجم موتور 2378سي سي ،استاندارد آلايندگي يورو 5،كيسه هوا راننده وسرنشيين جلو،قفل ديفرانسيل اتوماتيك مكانيكي ،تنظيم صنذيل راننده در 6 جهت،فرمان قابل تنظيم وتمام هيدروليك،آينه هاي جانبي برقي،درب هاي تقويت شده و ...اشاره كرد.يكي ديگر از نسخه هاي وانت پيكاپ آميكو مدل 124mlمي باشد كه به عنوان باركش مورد استفاده قرار ميگيرد.اين نوع از پيكاپ تك كابين آراز توانايي حمل بار 3450كيلوگرم را دارد و به موتورقدرتمند143 اسب بخار مجهز مي باشد كه گشتاورد 2378 نيوتن متر را توليد مي كند.مصرف سوخت پيكاپ تك كابين 124ml 10 ليتر در صد كيلومتر وداراي سيستم ضد سرقت ايموبيلايزرو مجموعه اي از امكانات و تجهيزات را دار مي باشد .

محصولات آميكو كه هميشه بين رقباي خود از برتري بالايي برخوردار بوده است  به توليد محصولات مقرون به صرفه بين رقباي موجود اروپا دست زده است كه در همه زمينه ها ي ساخت كاميون ها از توانايي و دانش  بالايي برخوردار است و ميتواند يكه تاز در عرصه خودروسازي باشد.نمايندگي ارس خودرو در ايران همواره تلاش مي كند بهترين خدمات را ارائه دهد به همين منظور فروش اقساطي كاميون آميكو را با شرايط ويژه براي تمام محصولات توليدي خود منظوركرده است تا همواره نگين درخشان در بين برندهاي برترخودروساز در كشور باشد.

براي اطلاع از قيمت كاميون آميكو به روي لينك كليك كنيد.

 

 

 

ادامهـ مطلبـ
| ۲۸ دى ۱۳۹۶ | ۱۲:۰۴:۵۲ | hami
كاميونت آميكو،

كمپرسي فاو

كاميون كمپرسي فاو 

سيباموتور نماينده رسمي و انحصاري كمپرسي فاو در ايران مي باشد كه توانسته با ارائه بهترين خدمات رضايت مشتري را همواره جلب كند. كمپرسي نوعي كاميون براي حمل و نقل و جابجايي موادي مانند شن، ماسه، سنگريزه و نخاله‌هاي معدني و ساختماني مي‌باشد. بيشتر مدل‌هاي كمپرسي داراي سازه‌اي هيدروليكي هستند كه از آن براي خالي كردن مواد توسط كفه ي پشتي آن استفاده مي‌كنند.سيباموتور همواره با معرفي محصولات برندهاي معتبر و معروف جهاني توانسته يكه تاز عرصه خودروهاي باري و سنگين در ايران باشد و محصولاتي مقرون به صرفه وارد بازار خودرو كشور كند.

كمپرسي فاو يكي ديگر از محصولات با كيفيت و قدرت مند اين كمپاني بزرگ مي باشد كه توانسته به استاندارد يورو4 دست يابد و جز يكي از بهترين هاي حمل بار بين جاده اي در كشورباشد و مورد استقبال هم وطنان عزيزمان قرارگيرد.شاسي اين نوع كاميون با قابليت نصب كاربري ميكسر مي باشد وميتوان از آن به عنوان يك ميكسر نيز استفاده كرد.

 مشخصات فني موتور كمپرسي فاو 

 • نوع موتورCA6DM2-42E3&E4
 •  موتور كمپرسي فاو 6 سيلندر خطي 24 سوپاپه مجهز به توربوشارژر
 • حجم موتور كمپرسي فاو :11040 سي سي
 • قدرت موتور: 420 اسب بخار در 1900 دور در دقيقه
 • گشتاور كمپرسي فاو : 1900 نيوتن متر در 1200 تا 1400 دور در دقيقه
 • سيستم سوخت رساني: كامون ريل(ريل مشترك)ساخت شركت بوش
 • باك سوخت: 400 ليتر از جنس آلومنيموم
ابعاد و اوزان كمپرسي فاو 
 • طول: 7940 ميلي متر
 • ارتفاع: 3100 ميلي متر
 • وزن خودرو: 10630 كيلوگرم
 • حداكثر وزن مجاز بار ناخالص خودرو: 26000 كيلوگرم

تجهيزات و امكانات كمپرسي فاو 

 • گيربكس ZF ساخت آلمان
 • تعداد دنده: 16+2
 • نوع و عملكرد كلاچ: تك صفحه اي خشك
 • تعليق جلو: فنر تخت فولادي و كمك فنر
 • تعليق عقب: فنر تخت فولادي با بازوي V شكل
 • نوع ترمز:دو مداره مستقل تمام پنوماتيكي مجهز به ABS با برند WABCO
 • ترمز اضافي(ريتادر): ترمز اگزوز(خفه كن اگزوز)-ترمز موتور(روي سوپاپ ها)
 • كابين فلزي، سقف نرمال و تمام جوشكاري شده با پوشش مخصوص ضد زنگ
 • داراي عايق صوتي وحرارتي كابين
 • داراي بالابرهيدروليكي وبرقي
 • يك عدد تخت خواب و آفتابگير
 • كپسول آتش نشاني
 • شيشه برقي، آينه هاي برقي
 • قفل مركزي
 • كروزكنترل و تاخوگراف
 • نمايشگرديجيتال اطلاعات
 • تهويه مطبوع(بخاري و كولر)اتوماتيك

 

براي اطلاع از قيمت كمپرسي فاو كليك كنيد.

براي اطلاعات بيشتر فروش اقساطي كمپرسي فاو  با كارشناسان ما تماس حاصل بفرماييد.

ادامهـ مطلبـ
| ۲۸ دى ۱۳۹۶ | ۱۲:۰۳:۲۲ | hami
كمپرسي فاو،

كاميونت 6 تن فاو

شركت سيبا موتور پس از ارائه موفق كاميون هاي FAW در ايران و كسب سهم زيادي از بازار خودروهاي تجاري در زمينه كاميونت اقدام به توليد و عرضه كاميونت 6 تن FAW با نام Taiger V نموده است.

در مراسمي كه با حضور قائم مقام خودرويي مدير عامل و جمعي از معاونان گروه بهمن برپا شد ،از تازه ترين محصول سيبا موتور كاميونت 6 تن TIGER V رونمايي شد.

در اين مراسم مهرداد اميني با اشاره به بازار فروش كاميونت در كشور اظهار داشت: در سال 89 حدود 21 هزار و 700 دستگاه كاميونت در كشور به فروش رسيده است كه در 6 ماهه نخست امسال با توجه به كاهش حجم بازار، عرضه و فروش كاميونت به 2500 دستگاه رسيد.

وي در ادامه با توجه به قرار گرفتن به عنوان يكي از سه شركت برتر در حوزه خودروهاي تجاري و هم چنين چشم‌انداز شركت سيباموتور خاطر نشان كرد: در حال حاضر شركت سيبا موتور به عنوان يكي از سه شركت برتر در حوزه خودروهاي تجاري قرار دارد و تلاش مي‌كند تا سال 97 با حفظ اين جايگاه نسبت به ارتقاء و بهبود آن اهتمام ورزد.

 • گواهينامه ISO 9000
 • لوح سپاس و نشان كيفيت از چهارمين جشنواره تلاشگران كيفيت
 • تقديرنامه 3 ستاره
 • جايزه تعالي منابع‌ انساني
 • و كسب جايزه دو ستاره اشتهار از نهمين دوره جايزه كيفيت را از موفقيت شركت در 4 سال اخير عنوان كرد.

وي همچنين افزود : در سال هاي اخير شركت سيباموتور كه رتبه سوم را در بين شركت‌هاي ارائه دهنده خدمات پس از فروش خودروهاي سنگين كسب كرده است همچنان تلاش مي‌كند بتواند رتبه دوم در حوزه خدمات پس از فروش را از آن خود كند.

او كه به ارزش‌ها و چشم اندازهاي شركت سيباموتور اشاره داشت اظهار كرد: مشتري مداري يكي از ارزش‌هاي بزرگ شركت سيبا‌موتور است به همين خاطر اهداف و استراتژي‌هاي شركت بر روي همين محور استوار شده است.

 

مشخصات فني كاميونت 6 تن فاو سيبا موتور

 • موتور كامنز ISF با ۱۴۰ اسب بخار و مجهز به اينتركولر، حجم موتور نزديك به ۴ ليتر
 • گيربكس دستي زداف ZF مجهز به ۶ دنده
 • وزن كاميونت 6 تن فاو  بدون بار ۲۹۵۰ كيلوگرم
 • وزن ناخالص مجاز حداكثر تا ۶ تن
 • ترمز بادي دومداره مستقل مجهز به ABS
 • كولر و بخاري، ظرفيت باك ۱۳۰ ليتر

 

جهت اطلاع از شرايط ويژه فروش اقساطي كاميونت فاو با كارشناسان وبسايت در تماس باشيد و يا جهت كسب اطلاعات بيشتر به صفحه فروش اقساطي كاميونت فاو مراجعه نماييد.

ادامهـ مطلبـ
| ۲۸ دى ۱۳۹۶ | ۱۲:۰۲:۲۹ | hami
كاميونت فاو 6 تن،

كشنده فاو

چند سالي است كه برندهاي معروف و نام آشناي اروپايي و چيني پا به بازار حمل و نقل جاده اي كشورباز كرده و به دليل كيفيت و عملكرد مناسب توانسته جايگاه خود را در دل بازار باز كند.كشنده فاو يكي از كاميون كشنده هاي قوي و همه كاره كمپاني فاو مي باشد كه  در دو  كلاس تك محور و جفت محور توليد مي شود و در ايران به واسطه شركت سيبا موتور روانه بازار مي شود كه در اين پست مي خواهيم به بررسي كشنده فاو بپردازيم :

كشنده فاو داراي يك موتور ۶ سيلندر خطي ديزل و مجهز به توربوشارژر مي باشد كه تأمين نيروي پيشران اين كاميون كشنده بر عهده اين موتور قدرتمند ۱۱,۰۴۰ سي‌سي گذاشته شده است و قادر است ۴۲۰ اسب‌بخار نيرو و ۱۹۰۰ نيوتن‌متر گشتاور توليد كند.گشتاور مناسب كاميون كشنده فاو باعث شده كه اين كاميون كشنده بي رقيب، ضريب بالاروندگي از شيب را نسبت به ديگر كشنده ها بسيار مطلوب و در گردنه هاي مختلف تاثير چنداني بر توان حركتي اين كشنده نگذارد.

سيستم سوخت رساني كشنده فاو از نوع Common Rail به همراه پمپ انژكتوري بوش است. انتقال نيروي موتور به چرخ‌ها بر عهده گيربكس دستي ZF 16S221OD (ساخت آلمان) گذاشته شده است، كلاچ نيز از نوع تك صفحه‌اي خشك است كه از يك فنر ديافراگمي با قطر ۴۳۰ ميليمتر بهره مي‌برد. گنجايش باك آلومينيومي نيز به ۶۰۰ ليتر مي‌رسد.

وزن كاميون كشنده فاو تك محور بدون بار به ۷۹۰۰ كيلوگرم  و قادر است دو سرنشين را در خود جا بدهد و براي مسيرهاي صعب العبور بهترين عملكرد را از خود نشان دهد.. حداكثر نيروي مجاز وارده به محور جلو ۶۶۰۰ كيلوگرم و به محور عقب ۱۱۴۰۰ كيلوگرم مي‌باشد. در مورد ابعاد اين كاميون بايد گفت طول آن ۶۲۳۵ ميلي‌متر است و عرض و ارتفاع آن نيز به ترتيب به ۲۴۹۵ و ۳۶۰۰ ميلي‌متر مي‌رسند.همچنين افزايش تناژ آن در ماههاي اخير از ۴۰ به ۴۲ تن اقدام بسيارمناسبي از سوي شركت سازنده محسوب مي شود.

كاميون كشنده فاو داراي سيستم تعليق محور جلو مقطعي I شكل دارد و فورج شده است، محور عقب نيز از نوع تك محور با كاهنده تك مرحله‌اي است و از قفل ديفرانسيل بهره مي‌برد. سيستم تعليق جلو از فنر پارابوليك به همراه ميل موج‌گير و كمك فنر است، سيستم تعليق عقب نيز از فنر تخت فولادي به همراه بازوي V شكل بهره مي‌برد.

سيستم تعليق بادي فقط به صورت سفارشي در اختيار مشتريان قرار مي‌گيرد. ترمز كشنده faw از نوع دو مداره مستقل تمام پنوماتيكي با برند WABCO و مجهز به ASR و ABS است. علاوه بر ترمزهاي لنتي متعارف، ترمز اگزوز (خفه كن اگزوز) و ترمز موتور (بر روي سوپاپ‌ها) نيز ارائه مي‌شوند. تناسب گيربكس با موتور نيز كنترل خوبي را در سراشيبي در اختيار راننده قرار مي دهد.گيربكس كشنده فاو جفت محور ساخت كشور آلمان با سيستم تعويض دنده دستي مي باشد.

 

 

مشخصات فني كشنده فاو 

 • قدرت موتور كشنده فاو : ۴۲۰ اسب بخار در ۱۹۰۰ دور در دقيقه, حداكثر گشتاور موتور: ۱۹۰۰ نيوتن متر در دقيقه,
 • تعداد سيلندر ها: ۶ عدد- خطي
 • حجم كل سيلندر ها: ۱۱۰۴۰ سي سي
 • تعداد سوپاپ: ۲۴
 • نوع سوخت: ديزل
 • تجهيزات موتور كشنده فاو : توربو شارژ و اينتر كولر
 • استاندارد زيست محيطي كشنده فاو : يورو ۳ و يورو ۴
 • نوع صفحه كلاچ كشنده فاو تك صفحه اي خشك, عملكرد كلاچ: فنر ديافراگمي با قطر ۴۳۰ ميليمتر
 • تعليق محور جلوكشنده فاو فنر پارابوليك + كمك فنر, تعليق محور عقب: فنر تخت فولادي +با بازوي V شكل

 

نماي داخلي كشنده فاو 

 

 • كابين فلزي سقفي بلند و تمام جوشكاري شده
 • كابين از پوشش مخصوص ضد زنگ و عايق صوتي و حرارتي 
 •  دو تخت خواب و آفتابگير
 • كولر، بخاري درجا از نوعWebasto (ساخت آلمان
 • راديو پخش به همراه درگاه USB
 • كروز كنترل تاخوگراف
 • شيشه‌هاي برقي
 • آينه‌هاي برقي
 • قفل مركزي
 • نمايشگر ديجيتال اطلاعات خودرو و صندلي تمام بادي راننده با قابليت تنظيم در جهات مختلف

در مجموع مي‌توان گفت كشنده فاو  از تجهيزات مناسب و موتوري قوي بهره مند شده و  در سالهاي اخير توانسته رانتدگان ماشين آلات را به خود جذب كند.كيفيت سواري كشنده فاو با بهره گيري از سيستم تعليق نرم در جلو و عقب باعث شده كه امنيت و آرامش كافي را به سرنشينان خود هديه دهد. هندلينگ نيز مناسب كاميوني در  حد و اندازه كشنده فاو مي‌باشد. كشنده فاو تك محور راحتي بيشتري را به راننده مي دهد كه البته در مقايسه با تعادل بيشتر نوع جفت محور آن، انتخاب را بعهده مشتري مي گذارد. 

چند سالي است برندهاي مختلف چيني بخشي از بازار وسيع خودروهاي سنگين را در ايران تامين مي نمايند. اين تنوع و تعدد محصولات باعث شده است كه عرصه براي رقبا تنگ تر شود.كشنده فاو يكي از اين محصولات يكي از برترين كاميون كشنده هاي موجود در ايران مي باشد كه به دليل مقرون به صرفه فروش قابل توجه اي را به خود اختصاص داده است.گاها انتخاب را براي مشتري بقدري سخت مي نمايد كه با استفاده از بررسي هاي فني و نقد منصفانه تا حدود زيادي مي توان رانندگان را در انتخاب درست همراهي كرد.

فروش اقساطي كشنده فاو يكي ديگر از مزاياي اين نوع كاميون مي باشد كه ما به شما توصيه مي كنيم اگر به دنبال يك كشنده قدرتمند مي گيرديد خريد اين كشنده فاو را در اولويت خود قرار دهيد.

ادامهـ مطلبـ
| ۲۸ دى ۱۳۹۶ | ۱۲:۰۲:۰۰ | hami
كشنده فاو،

كاميونت فاو

كاميونت فاو يك كاميونت سبك وزن مناسب براي حمل بارهاي درون شهري مي باشد كه با در كنار هم قرار گرفتن بسياري از آپشن ها مناسب و تكنولوژي روز دنيا توليد و روانه بازار حمل و نقل جاده اي كشور شده است . كاميونت فاو محصول موفق شركت نام آشناي خودروساز فاو چين مي باشد كه با سابقه اي چندين ساله در زمينه ساخت انواع ماشين فعاليت خود را آغاز نموده است.كاميونت فاو 6 تن كاميون باري بسيار موفق و پرفروش  خودروساز فاو جديدترين محصول كمپاني فاو بوده كه به تازگي توليد آن آغاز شده است.كاميونت FAW با نام تجاري تايگر و با قابليت حمل بار 6 تن به فروش مي رسد.

سيبا موتور پس از ارائه موفق كاميونت فاو 6 تن توانست در سطح خاورميانه جز يكي از مهمترين شركت هاي موجود در صنعت خودرو و كاميونت فاو تايگر جز يكي از بهترين هاي كاميونت حمل بار درون شهري كشور محسوب شود.كاميونت فاو داراي موتور قدرت مند كامنزisf با توان 140اسب بخار و مجهز به اينتر كولر و گيربكس 6 دنده دستي زداف zf  مي باشد كه با حضور در ناوگان حمل و نقل جهاني باعث ايجاد رقابت در اين رده ي بازار خودروهاي كار و تجاري شده است.كاميونت فاو نمونه يك كاميون باري خوب و موفق بوده است كه توانسته توجه بسياري از رانندگان را به خود جلب كند.

بيشتررانندگان ماشين هاي سنگين به دنبال ماشين هاي راحت و كارآمد هستند و با توجه به اين كاميونت فاو 6 تن داراي مزايا و كاربردهاي زيادي نسبت به ديگر رقباي اروپايي موجود در بازار مي باشد كه ميتواند عرضه را براي ديگر رقبا تنگ كند.ميتوان گفت كه بيشتر رانندگان كاميونت فاو را به دليل توانايي بالا در حمل بار و قدرت موتور انتخاب مي كنند.

شركت سيبا موتور با توجه به قرار گرفتن به عنوان يكي از سه شركت برتر در حوزه خودروهاي تجاري با اضافه كردن كاميونت TIGER V به سبد محصولات شركت توانست نسبت به توسعه محصولات اقدام كند و در جهت جلب رضايت مشتريان و پاسخ گويي به نياز ناوگان حمل و نقل كشورمان به ماشين هاي سنگين حركت كند.شركت فاو با 4 سايت كاميونت خود را در 75 كشور توليد و عرضه مي كند.

شركت FAW از شركت‌هاي معتبر در حوزه توليد خودرو محسوب مي‌شود، به‌طوري‌كه اين شركت همواره در بحث كيفيت در توليد و قطعات و ارائه خدمات پس از فروش به سيباموتور و مشتريان شركت تلاش خوبي را داشته و كوشيده است تا شركت سيباموتور در جريان فعاليت هاي خود روند رو به رشدي را طي كند.

مشخصات و تجهيزات كاميونت فاو 6 تن 

 • وزن كاميونت فاو بدون بار 2950كيلوگرم
 • مجهز به سيستم ترمز بادي ABS
 • داراي باك آلومينيومي با ظرفيت 130ليتر
 • قدرت موتور 140اسب بخار
 • دريچه هواي سقفي
 • تاخوگراف
 • گشتاور 1200 نيون متر
 • داراي عايق صوتي وحراارتي
 • كابين فلز سقف نرمال و تمام جوشكاري شده
 • كلاچ تك صفحه اي خشك و فنر ديافراگمي
 • قفل مركزي
  پوشش مخصوص ضدزنگ كابين
  كپسول آتش نشاني

 

 

براي اطلاع از قيمت فاو 6 تن  و فروش اقساطي كاميونت فاو به روي لينك كليك كنيد.

 

 

 

ادامهـ مطلبـ
| ۲۸ دى ۱۳۹۶ | ۱۲:۰۰:۲۰ | hami
كاميونت فاو،

ترازنامه

ترازنامه چيست

ترازنامه يكي از مهمترين صورت هاي مالي اساسي كه در يك دوره معين وضعيت مالي يك شركت يا موسسه را نشان مي دهد و معمولا در پايان هر دوره مالي تهيه مي شود .ترازنامه يا بيلان در اصل يك صورت مالي است كه گزارش ميزان دارايي ها ، بدهي ها و سرمايه شركت را دربردارد كه اين اطلاعات مالي براي صاحبان شركت ، واحد اقتصادي و بستانكاران  و ...  در جهت تجزيه و تحليل و تصميم گيري براي عمليات و مبادلات آينده شركت مورد استفاده قرار مي گيرد.

ترازنامه شامل سه بخش مي باشد

دارايي ها

بدهي ها

سرمايه

هريك از اقلام ترازنامه به ترتيب بيانگر ميزان موجودي ، ديون و مقدار سرمايه گذاري صاحبان سهام شركت است . در واقع ترازنامه ارزش خالص كسب و كار يك موسسه و يا يك شركت را نشان مي دهد.

انواع ترازنامه

ترازنامه ها اصولا به دوشكل زير تهيه مي شود :

1- فرم حساب

2- فرم گزارشي

 

فرم حساب

در اين حالت ترازنامه به شكل حرف T انگليسي تهيه مي شود ، به اين صورت كه در طرف راست آن اقلام دارايي اعم از دارايي جاري و دارايي غير جاري و ... نوشته شده و در قسمت چپ حرف T بدهي ها و سرمايه صاحبان سهام نوشته مي شود كه در نهايت بايد دو طرف در تعادل بوده و جمع ارقام دو قسمت برابر باشند . در كشور ما ايران براي تهيه ترازنامه ، اكثريت از فرم حساب استفاده نموده و ترازنامه تهيه مي كنند.

تهيه ترازنامه به شكل حساب ، تاييد بر معادله حسابداري دارد كه بصورت زير است :

معادله اصلي حسابداري  :   دارايي = بدهي + حقوق صاحبان سهام

فرم گزارشي

در اين روش براي تهيه ترازنامه ابتدا دارايي هاي موجود را نوشته و در زير آن اقلام بدهي و سرمايه را ثبت مي كنيم . در اين روش نيز جمع اقلام دارايي با مجموع اقلام بدهي و سرمايه بايد يكسان باشد.

موسسه حسابرسي و حسابداري محاسبان با بهره مندي از دانش اساتيد مجرب و آگاه به مسائل روز حسابرسي و حسابداري در جهت تهيه ترازنامه و ارائه خدمات مالي ، انواع حسابرسي ، خدمات حسابرسي ، حسابداري گامي بلند برداشته است و براين اميد است كه بتواند شما را در جهت رسيدن به اهدافتان ياري نمايد.

 

اقلام ترازنامه

عنوان : در ترازنامه عنوان شامل سه رديف مي باشد.

• رديف اول شامل نام كامل واحد اقتصادي يا موسسه است .

• رديف دوم نام گزارش كه همان ترازنامه مي باشد.

• رديف سوم تاريخ گزارش ذكر مي شود . منظور همان روزي است كه گزارش مالي تهيه شده است .

واحد اندازه گيري : براي تهيه و ثبت رويدادهاي مالي بايد واحد اندازه گيري يا واحد پولي مشخصي وجود داشته باشد كه مبادلات بر اساس آن واحد ثبت شوند.

قسمت حساب : در اين قسمت از ترازنامه مانده حساب دارايي ها ، بدهي ها و حقوق صاحبان سهام نمايش داده مي شود.

جمع حساب : در ترازنامه پس از ثبت تمام اقلام درستون مربوطه ،جمع نهايي آن نيز در زير آن نوشته مي شود كه در ثبت جمع نهايي اقلام ترازنامه بايد به موارد زير توجه شود.

 

• در تهيه ترازنامه به فرم حساب ، مجموع دو طرف ترازنامه بايد باهم برابر باشند.

• در تهيه ترازنامه به شكل گزارشي بايد جمع دارايي هاي ترازنامه  با مجموع بدهي ها و حقوق صاحبان سهام مساوي باشد.

• در تهيه ترازنامه بايد زير جمع نهايي دو خط به صورت موازي كشيده شود.

چنانچه نياز به مشاوره مالي رايگان ، مشاوره مالياتي رايگان داريد ميتوانيد با مراجعه به سايت شركت حسابرسي محاسبان و يا با تماس تلفني يا مصاحبه حضوري از تجارب متخصصين ما استفاده كنيد .

 

ادامهـ مطلبـ
| ۲۵ دى ۱۳۹۶ | ۱۱:۰۴:۲۱ | hami
موسسه حسابرسي+ شركت حسابرسي+مشاوره مالي رايگان+ گزارش مالي+صورتهاي مالي اساسي+صورت سود و زيان + انواع حسابرسي + خدمات حسابرسي،
سئوشو
نام عنوان 。。。

با شرح مختصر 。。。

NEW

↑ برو بالا

سرویس وبلاگدهی فارسی یا پارسی رایگان